polmart.com.ua больше чем компания
+380 (68) 681-21-66+380 (68) 549-76-76+380 (63) 726-18-76
ЩО ТАКЕ “ПОБЕДИТ”

ЩО ТАКЕ “ПОБЕДИТ”

Для свердління каменю, цегли чи бетону використовуються свердла з твердосплавними напаяннями. На наконечнику таких свердел напаяні пластини з твердих сплавів. Звичайно в якості такого сплаву використовується победит — звідси з’явилася побутова назва «победитові свердла»

 Победит — це твердий зпечений сплав, який отримують методом порошкової металургії з монокарбиду вольфрама (близько 90%) та кобальту (близько 10%). Победит — перший сплав такого типу, виготовлений в СРСР (1929). Твердість по Роквелу 85-90 (шкала А), зносостійкість 0,5-0,6 мг/мм2. Термін “победит” іноді розповсюджується на інші зпечені тверді сплави вольфрамокобальтової групи. Використовується для оснащення ріжучого інструменту.

 Сьогодні існує багато різновидів вольфрам-кобальтових сплавів, бо кожен виробник ріжучого інструменту намагається використати неповторний склад для виготовлення твердосплавних напаянь для своїх продуктів. Але всі подібні сплави за звичкою носять назву «победит». DRILLEX не є виключенням.

 Склад победитової напайки, яка використовується в свердлах DRILLEX відрізняється підвишенним змістом легіруючих металів, які додають сплаву підвищену твердість та міцність. Склад победиту змінюється не лише в залежності від виробника, а також в залежності від призначення продукту. Для твердих матеріалів (граниту чи твердого каменю) використовуються свердла з побдитовими напаяннями високої або середньої твердості, а для більш м’яких (цегли, м’якого бетону) можна використовувати свердла з напаяннями середньюї м’якості або м’якими. Тому обов’язковою умовою вдалого свердління буде дотримання рекомендацій виробника, щодо роботи визначеного продукта в різноманітних матеріалах.

 Ударні свердла DRILLEX можна використовувати як для роботи зі звичайним бетоном, цеглою, каменем, так і з більш твердими матеріалами, як-то гранит та армований бетон.

 Победитові свердла мають свої характерні особливості, на яких, без сумніву, добре знається кожен фахівець. Нефахівцеві варто запам’ятати головне: «победит» як гарячий ніж в масло входить в бетон або в стіну з цегли, але для роботи по дереву, пластику та металу не підходить. Це відбувається тому, що твердосплавні свердла не ріжуть, а кришать матеріал, спочатку руйнуючи його, а потім виводячи пил назовні. Це характерна особливість всіх свердел та бурів, призначених для робіт в камені та бетоні.

Якщо свердлити «победитовим» свердлом дерево, воно буде рвати його на волокна. Отвір буде нерівним, і його діаметр буде далеким від номінального. Те саме буде відбуватися при свердлінні пластика, на додаток буде гірше відведення стружки, а отже й більше навантаження на дриль. Метал просвердлити «победитовим» свердлом просто не вийде.

 Щоб свердло чи бур прослужили якомога довше, уникайте сильного перегріву, бо він може привести до випадіння твердосплавних напаянь. Це пов’язано з тим, що щільність матеріала тіла свердла чи буру та твердосплавних напаянь різна, під час нагріву бур розширюється більше, і напаяння можуть просто відірватися. Окрім того, на тілі перегрітого свердла (бура) виникають мікрощилини, які потім можуть привести до того, що свердло (бур) просто зламається.

 І останнє. «Победитові» свердла та бури, і, зокрема, свердла та бури DRILLEX, не треба заточувати – вони надходять у продаж готовими до використання, причому наконечники «победитових» свердел заточені таким чином, що в домашніх умовах повторити таке заточування неможливо.

</>
Источник: DRILLEX
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх